Czy fazy księżyca wpływają na zachowanie?

Czy próbowaliście kiedyś analizować źródła oraz systematykę ludzkich zachowań? Czy zastanawialiście się nad ich motywacjami? To niezwykle ważne w świecie tak wielu niepowtarzalnych umysłów, w rzeczywistości, która wcale nie jest oczywista i nie przynosi samoistnych rozwiązań, w codzienności, która stawia przed nami wiele wyzwań i zagadek. Warto wiedzieć, że siły oddziaływań Ziemi, Księżyca oraz Słońca – nakładają się na siebie w sposób liniowy, wówczas kiedy Księżyc przeistacza się w pozycje, które przez nas zostały określone jako: pełnia oraz nów. Poprzez spotęgowanie sił Planety, Księżyca oraz Gwiazd – uzyskujemy pływy syzygijne wody – oznacza to, iż przybierają one postać wielokrotnie bardziej nasiloną, aniżeli naturalnie. Ma to nierozerwalny związek także z ludzkim organizmem, albowiem, jak wiemy, nasze ciało w aż 70% składa się z wody, zatem opisane wyżej zjawisko, jak najbardziej, na nie oddziałuje.

Badania na przestrzeni lat pokazały, że w momencie pełni księżyca, a także w jego nowiu – ludzki organizm wytwarza znacznie większą ilość serotoniny, poza tym: krążenie tętnicze krwi ma podwyższony poziom oraz wzmaga się wartość elektryczna w organizmie. W sposób oczywisty i zauważalny ma to bezpośredni wpływ na zachowanie człowieka, albowiem następuje powiększenie zawartości jonów dodatnich w otoczeniu (powietrzu). Co więcej – dowiedziono, że pełnia księżyca poprawia płodność, głównie dzieje się tak przez tzw. burzę hormonów (wzrost pożądania fizycznego), która znacznie się wówczas uaktywnia. Z kolei jeśli chodzi o różnego rodzaju operacje i zabiegi – podczas pełni stanowczo się ich odradza, ponieważ, jak już wspomnieliśmy, krążenie tętnicze jest wtedy znacznie podniesione, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia krwotoku lub innych komplikacji.

Nów – może kojarzyć nam się z dość popularną na całym świecie sagą o wampirach – i rzeczywiście coś w tym jest! Podczas nowiu bowiem, czujemy duży przypływ sił witalnych, co prowadzi do chęci podejmowania nawet najbardziej skomplikowanych wyzwań i śmiałej realizacji zadań. Możemy być wówczas pewni, iż wszystkie nasze plany, cele i postanowienia – w tym czasie – będą jak najbardziej skuteczne realizowane. Należy podkreślić, że tylko dzięki własnej motywacji, konsekwencji oraz pracy osiągniemy sukces i zapanujemy nad własnym umysłem, będziemy potrafili się kontrolować. Udowodniono, iż w momencie kiedy nasza decyzja zostaje podjęta świadomie i dobrowolnie – na stałe koduje się w podświadomości, co zwiększa prawdopodobieństwo jej powodzenia. Co ciekawe, bardzo często blask Księżyca jest utożsamiany z wewnętrzną, świetlistą naturą umysłu (symbol ukojenia, wyciszenia, spokoju, obudzenia magnetyzmu, oświecenia). Przede wszystkim – trzeba otworzyć się na świadomość istnienia takich prawidłowości, nie należy z góry odrzucać ich, traktując jako coś szalonego, nieprawdopodobnego. W momencie kiedy poczujemy ten mechanizm, staniemy się mądrzejsi (pod względem duchowym), zapanuje harmonia i nasza fizyczność ulegnie znacznej poprawie. Powstały nawet ćwiczenia medytacyjne, które pozwalają na skupienie się i zwizualizowanie sobie momentu pochłaniania przez nasz organizm blasku księżyca. Mówi się, iż tego rodzaju zabiegi są istnym uspokojeniem i wyciszeniem, które wprowadza całkowite szczęście i brak stresu, w ludzkie życie. Ponadto, bardzo zależy nam, żeby utrzymać równowagę wewnętrzną organizmu, ponieważ dzięki temu unikamy stanów depresyjnych, lękowych (nerwica natręctw np.) i wszystkich innych bodźców, które prowadzą do zachowań niepożądanych. Blask księżyca rozświetla ludzki umysł, zatem pozwala myśleć przejrzyście, logicznie i trafnie.

Jak widać fazy księżyca w znaczny sposób warunkują metodykę ludzkich zachowań – to jednak nie wszystko. W kontekście analizy wpływu faz księżyca, nie wolno pominąć faktu, że dzięki ich niezwykłej formie odczuwamy przyrost energii witalnej, możemy lepiej i głębiej czuć związek z naturą. Warto, abyśmy nie zapominali o tym, co ziemskie, naturalne, pierwotne – albowiem to właśnie nas stworzyło i nadal pozwala nam żyć. Dzięki temu, że możemy aktywnie obserwować i obcować z procesami zachodzącymi w naturze, mamy niepowtarzalną szasnę na stworzenie nierozerwalnej harmonii, jedności z rzeczywistością. Rzeczywistość bowiem, czyli to wszystko co nas na co dzień otacza, co nas bezpośrednio dotyczy – nie jest dość prosta i nie przynosi łatwych rozwiązań. Często musimy mierzyć się wyzwaniami, które stanowią dla nas wyzwanie, często również odczuwamy emocje, które niekoniecznie wiążą się ze szczęściem i euforią. Fazy księżyca w sposób korzystny mogą pomóc nam unormować swoje człowieczeństwo, które w największej mierze składa się z zachowań. Wiadomo, że nasze życie składa się z niezliczonej serii momentów, chwil i wspomnień – czasem trzeba pozwolić im po prostu odejść. To, co realne i to, co wydaje nam się zbyt odległe do pojęcia, wcale nie muszą od siebie odbiegać, wcale nie muszą się wzajemnie wykluczać.