Horoskop – kiedy założyć działalność?

Współczesny świat wyróżnia si przede wszystkim innowacyjnością i całkiem nowym, śmielszym podejściem do koncepcji posiadania własnego biznesu. Coraz więcej młodych ludzi, niezależnie od płci, wieku, wykształcenia czy pochodzenia – decyduje się na założenie własnej działalności, ponieważ posiada ku temu możliwości oraz wsparcie ze strony państwa. Nie oznacza to jednak gwarancji sukcesu dla bytności podmiotów na rynku – wręcz przeciwnie. Ze szczegółowych badań oraz analiz Głównego Urzędu Statystycznego dowiadujemy się, iż tylko niespełna 40% nowopowstałych firm, mają jakiekolwiek realne szanse na przetrwanie, a także rozwój w pierwszych latach swojej działalności. Wiadomo, że każdy ma nadzieję na znalezienie się w tych 40%, które zostaną na rynku i osiągną status wielkich korporacji, a sami właściciele i pomysłodawcy zostaną uznani za niedościgniony wzór biznesowych umiejętności. Okazuje się, że pomóc mogą w tym zasady astrologiczne, a mówiąc prościej – horoskop.

Udowodniono, iż nie tylko – dzięki niemu wiele firm zostało uratowanych z opresji i przetrwało, ale również znacznie poprawiło notowania swojego powodzenia w równych dziedzinach działalności. Przy założeniu działalności należy brać pod uwagę nie tylko takie czynniki, jak: badanie rynku, umiejętności personalne, planowanie strategii czy skuteczna reklama. Trzeba skupić się przede wszystkim na biegu księżyca, położeniu planet względem siebie oraz ich jednostkowym oddziaływaniom, relacjach słońca z księżycem. Dzięki horoskopowi bowiem jesteśmy w stanie określić najlepszy czas i miejsce na założenie własnej działalności, tak, aby posiadała ona tylko korzystną energię i aby jej rozwój przebiegał dynamicznie i sukcesywnie. W momencie, kiedy zapytamy astrologa o określenie najwłaściwszego czasu na rozpoczęcie działalności podmiotu, podda on analizie horoskop przyjścia na świat właściciela, a także bieżące czynniki sfery astrologicznej. To bardzo ważne, albowiem skondensowanie skupiska pozytywnej energii skierowanej ku danemu podmiotowi, pozwoli mu na niesamowite rezultaty i spektakularne osiągnięcia pod każdym względem rozwoju osoby fizycznej. Nie możemy pominąć przecież faktu, iż pomyślność biznesu w sposób bezpośredni przekłada się na atmosferę panującą wewnątrz firmy, a także na produktywność poszczególnych osób w nią zaangażowanych. Dlatego tak istotna jest symbolika planet, bardzo często nie zwracamy na nią odpowiedniej uwagi, przekonujemy się o jej wartości dopiero wówczas, gdy już nic nie jesteśmy w stanie zdziałać.

Należy wyraźnie zaznaczyć, że horoskop założenia firmy – choć niezwykle korzystny i istotny – nie uchroni jej przed, pewnego rodzaju, następstwami wydarzeń. Poza astrologicznymi czynnikami bowiem – musi ona być po prostu odpowiednio zarządzana, musi posiadać kompetentną kadrę oraz właściwego przewodnika, który będzie nadawał jej pracy charakter oraz tempo. Horoskop bowiem jest czynnikiem wspomagającym i wskazującym odpowiednią drogę, a więc znacznie ułatwia zadanie zarówno właścicielowi, jak i poszczególnym kadrom – jednak nie wykonuje za człowieka zadań i o tym należy niezwłocznie pamiętać. Relacje słońca z księżycem są utożsamiane z relacjami panującymi w firmie, które – w celu jej dobrego prosperowania – muszą być harmonijne, tak jak w przypadku tych dwóch ciał, muszą się one uzupełniać, oddziaływać na siebie wzajemnie i przynosić sobie nieograniczone korzyści. Słońce jest firmą, natomiast księżyc – klientami, w momencie kiedy działają przeciwko sobie i mają niespójne interesy – wzajemnie się wykluczają, a zatem dochodzi do ich upadku, ponieważ nie są w stanie bez siebie funkcjonować. Mówi się, że dla zakładania biznesu najkorzystniejszą jest pora, kiedy księżyc znajduje się w fazie przybierającej, to znaczy – od nowiu do pełni. Z kolei układ – od pełni do nowiu – jest doskonałym czasem, na finalizowanie przeprowadzanych projektów lub ich rozpoczynanie. To co pokazują nam planety jest o tyle ważne, że może zadecydować o przyszłości, naszej przyszłości. Innowacja, twórczość, chęci oraz doskonały pomysł nie wystarczą, by osiągnąć długotrwały sukces – do tego potrzeba umysłowej analizy, skupienia, systematyczności, umiejętności oraz analizy i interpretacji zjawisk astrologicznych. Nikt z nas przecież, nie chce zdobyć czegoś bardzo cennego tylko na moment. Chcemy to zatrzymać, sprawić, że uczyni nas to, w jakimś stopniu, wyjątkowymi, niezwykłymi. My chcemy tej niepowtarzalności, spektakularności – w głębi siebie – oczekujemy tego, choć rzadko potrafimy wprost o tym mówić.

Dzięki horoskopom nasze sny, marzenia i ogromne pragnienia, mogą zyskać naprawdę pozytywną energię, która pozwoli im na realizację pozbawioną zagrożenia upadku i niespełnienia. Często obawiamy się spróbować czegoś co wydaje się nam nielogiczne i nierzeczywiste, dopiero wówczas gdy osiągnie to pozytywne skutki – dostrzegamy stopień własnych ograniczeń.