Astrobiznes

   English page
Logowanie
Logowanie do stron klubu
Prezentacja flash - Międzyzdroje

Czytelnia Astrobiznesu

W serwisie

Ostatnio na forum

Opinie użytkowników

Cechy zwycięskiego tradera

Artykuł został dodany 03-07-2011 przez Wojtek Suchomski

Jakie cechy charakteru mają zwycięscy inwestorzy i jak odczytać je w horoskopie urodzenia.

Czy zwycięskich traderów i managerów funduszy inwestycyjnych o wysokiej stopie zwrotu wyróżniają szczególne cechy charakteru? Jakie aspekty planetarne to symbolizują? W książce "Cykle planetarne na giełdzie" obszerny rozdział poświęciłem psychologii inwestora, podsumowując go:

"Inwestorzy, którzy odnieśli sukcesy (...) myślą niezależnie i samodzielnie podejmują decyzje w oparciu o ustalone wcześniej reguły. Są zdyscyplinowani i wytrwali, nie naginają systemu inwestycyjnego do głosu intuicji. O takich inwestorach zwykle niewiele wiemy, ponieważ nie szukają poklasku, mają poczucie własnej wartości i nie pragną uznania publiczności. Potrafią uczyć się na własnych błędach, wyciągają wnioski z niepowodzeń i szybko podejmują decyzje o ucinaniu strat. Zwycięscy inwestorzy czują się w pełni odpowiedzialni za swoje decyzje i są konsekwentni w działaniu. Kiedy jest to konieczne, cierpliwie czekają na okazje inwestycyjne, potrafią dokonywać bezstronnych wyborów. Są realistami, nie spodziewają się cudów, mają plan B na czarną godzinę, to znaczy dopuszczają alternatywny scenariusz wydarzeń."

Powyższy opis brzmi trochę jak charakterystyka żywiołu Ziemi i faktycznie - inwestorzy, w których horoskopach planety zajmują głównie znaki żywiołu Ziemi (Byk, Panna i Koziorożec) mają szansę uzyskać wyższą stopę zwrotu na giełdzie. Na wykresie poniżej znaki żywiołu Ziemi są zaznaczone kolorem pomarańczowym, jeśli planety skupiają się w ich obrębie oznacza to przewagę żywiołu Ziemi w horoskopie:Powyższa sytuacja zdarza się bardzo rzadko. Nikt z nas nie jest przedstawicielem wyłącznie żywiołu Ziemi czy Powietrza, każdy ma domieszkę innego żywiołu. Wśród rówieśników wszyscy mają planety pokoleniowe, czyli Urana, Neptuna i Plutona, w tych samych znakach Zodiaku. Dlatego te wolniej krążące planety dotyczą całej generacji, i możemy znaleźć dla nich pewne cechy wspólne, na przykład pokolenie romantyków, zagubioną Generację X czy internetową Generację Y.

Jeśli liczymy rozłożenie planet w żywiołach tak, jak na wykresie powyżej, wszystkie planety liczą się jednakowo. To znaczy Słońce i Księżyc są równie ważne w opisie psychologicznym, co Neptun czy Pluton, dotyczące całego pokolenia rówieśników urodzonego. A przecież Słońce i Księżyc są najważniejsze dla zabarwienia horoskopu. Dlatego wielu astrologów przyznaje poszczególnym żywiołom po 1 punkcie za każdą obecną tam planetę, a za Słońce i Księżyc po 2 punkty. Taką metodę obliczania siły żywiołów będziemy stosować w tym cyklu artykułów co oznacza, że w sumie w żywiołach może być rozłożone 12 punktów. Niektórzy astrologowie idą dalej i przyznają danemu żywiołowi kolejny punkt za Ascendent ale ja uważam to za zbyt daleko idące, poza tym jeśli nie znamy godziny urodzenia, nie ma to znaczenia.

W analizie potencjału inwestora osobiście zwracam jeszcze uwagę na położenie Księżyca i Marsa. Księżyc odpowiada za pragnienie poczucia bezpieczeństwa, na przykład jeśli Księżyc jest atakowany przez Urana trader ma nadmierną skłonność do ryzykowania, jeśli aspekt wykonuje Pluton, pojawia się skłonność do odrobienia strat za wszelką cenę. Z kolei Mars symbolizuje poziom odwagi tradera i jego skłonność do ryzykowania. Jeśli Mars jest aspektowany przez Urana pojawia się lekkomyślność, aspekt od Jowisza symbolizuje przesadę. Bieżące tranzyty planet wzmacniają skłonność do ryzyka lub szukania bezpieczeństwa.

Powyższy system jest prostą metodą oceny zdolności inwestycyjnej tradera, wystarczy znać jego datę urodzenia (na przykład znając numer PESEL osoby, której powierzamy pieniądze) oraz wyliczyć na komputerze jego horoskop. Ponieważ teorię najlepiej poznaje się na przykładach, proponuję w kolejnych artykułach w dziale Astrologia Finansowa zapoznanie z horoskopami znanych traderów oraz tranzytów podczas których podejmowali ważne decyzje. W najbliższą środę 6 lipca cykl otworzy prezentacja sylwetki Billa Ackmana.
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis Astrobiznes oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Ostatnie komentarze na forum (3/6)

Nie pamiętasz hasła? Przypomnij je.
Baza danych jest pusta. Zapraszamy wkrótce.